Páty Önkormányzat képviselő-testülete Sarlós Györgyné testnevelőnek életművéért a „Páty Község Díszpolgára” kitüntető címet adományozza 1998-ban.
Sarlós Györgyné /sz.1941/, testnevelő tanár, evezős mesteredző 1967-1996-ig, nyugdíjazásáig, tanított a Pátyi Általános Iskolában testnevelő tanárként.
Aktívan részt vállalt az iskola és a község életében. Tornaterem nélkül is szervezte az iskola sportéletét, látványos tornaünnepélyeket rendezett, zenés testnevelés órákat tartott, tömeges házi versenyeket szervezett.
Az új iskola építésében még a nyári szünetben is kijárt a koordinációs tárgyalásokra, hogy az akkori kornak megfelelő korszerű iskola épüljön. Kiharcolta és a pénzt is megszerezte, hogy a tornaterem nagyobb legyen, mint amire tervezték./ez a fennálló építésügyi rendelet alapján és a sok utánajárással sikerülhetett/ , az új iskola udvarára sportpályát tervezett és kivitelezéséhez pályázat útján pénzt is nyert.
A sportpálya felépülése után a körzeti és járási Diákolimpiát Pátyon rendezték.
1986-ban megalakította a Diáksportkört, majd az önálló költségvetéssel működő Diáksport Egyesületet, melynek elnöki tisztét mindvégig társadalmi munkában végezte. Ezen kívül, lehetőséget teremtett a falu felnőtt lakossága részére rendszeres foglalkozásokra /kosárlabda, női torna/ Az egész évben tartó mozgalmas sportélet szolgálta a mindenki által elérhető tömegsportot és a minőségi sportot is. Kosárlabda csapatunk, több korcsoportban háromszor nyert Megye Bajnokságot, többször Járási Bajnokságot, a foci csapat szintén Járási bajnok lett.
Atlétikában a Diákolimpia járási és megyei versenyein is számos érmes helyezés született Mezei futó versenyeken sok arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a pátyi gyerekek.
Az egyesületi munkába bevonta a sportot kedvelő lelkes kollégákat és szülőket.
Az egyesület működéséhez szükséges anyagiakhoz együttműködési szerződést kötött két budapesti vállalattal. Az Acélöntő és Csőgyár és Pest megyei Ruhaipari Vállalat évi 20-20ezer forinttal támogatta az egyesületet. Ezen kívül a mindenkori Tanács és a Polgármesteri hivatal teremtette elő a működéshez szükséges anyagi feltételeket.
A pátyi tanulókból evezős csapatot szervezett. Eredményeik: 11 Országos Bajnokság, IBV-én arany-, ezüst és bronzérem, IVB-én egy bronzérem és egy hetedik hely, valamint már nem az iskola tanulójaként, de pátyiként, 2 versenyző kijutott több felnőtt világbajnokságra /bronzérem/ és 2 olimpiára/Söul ,Barcelona, 8. - 12.hely/ A sporton kívül felkarolta a SNI/sajátos nevelést igénylő/ gyerekek problémáját. Így külön miniszteri engedéllyel, a túlkoros gyerekek helyben, speciális foglalkoztatás keretében, elvégezhették az általános iskola nyolc osztályát, és így tovább is tanulhattak.
Az iskolában szerkesztette a krónikát: "Iskola története képekben"
címmel, megtalálhatók a könyvtárban./13 vaskos kötetből 11-t szerkesztett/ Rendszeresen szervezett országjáró túrákat, táborokat, vízi túrákat.
Aktívan bekapcsolódott a község életébe, többek között a 700 éves évfordulón, valamint jelentős szerepe volt Páty egészséges ívó víz hálózatának kiépítéséhez szükséges anyagi támogatás megszerzésében.
Mint pedagógus több alkalommal sikeresen részt vett a megyei pedagógusok amatőr képzőművészeti kiállításán./megyei I.díj/ Nyugdíjazása után aktívabban folytatja képzőművészeti tevékenységét.
Több hazai és nemzetközi kiállításon díjazott. Pátyon is többször kiállított.
Kitüntetései: a Magyar Népköztársaság Érdemes sportolója 1968
A Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Kiváló Munkáért kitüntetés 1979
Sportújságírók Díja kiváló oktató- nevelő munkáért 1989
Páty Díszpolgára 1998.